Zwarta, mocna konstrukcja. Łatwa obsługa i konserwacja. Idealna do mniejszych, złożonych ogrodów o pow. do 600 m². Pokonuje wąskie przejścia i pochyłości. Maks. nachylenie powierzchni 40 %. Można myć za pomocą węża ogrodowego. W komplecie czujnik wzrostu trawy, czujnik mrozu i Automower® Connect@Home.

kosiarka-automower305-husqv-967974011-11.jpg

Automower® Connect@HOME

Automower® Connect @ HOME, zapewnia pełną kontrolę nad kosiarką bezpośrednio w smartfonie. Możesz łatwo wysyłać polecenia uruchamiania, zatrzymywania i parkowania, sprawdzania i dostosowywania ustawień. Komunikacja Bluetooth® o zasięgu do 10 metrów. W standardzie we wszystkich modelach z serii 300 i 400 produkowanych od 2018 r.

Systematyczny sposób koszenia w wąskich przejściach

Aby zapewnić doskonałe wyniki koszenia na całej powierzchni, robota koszącego można ustawić tak, aby automatycznie przełączała sposób koszenia z trybu losowego na tryb systematyczny w wąskich przejściach.

kosiarka-automower305-husqv-967974011-12.jpg
kosiarka-automower305-husqv-967974011-13.jpg

Łatwe mycie

Łatwość mycia zewnętrznej części i spodu kosiarki wężem ogrodowym. Za pomocą dołączonego narzędzia konserwacyjnego można łatwo zdjąć pokrywę, co ułatwia dostęp i czyszczenie.

Frost guard

The robotic mower automatically interrupts the mowing schedule in frosty conditions, helping to protect the lawn.

kosiarka-automower305-husqv-967974011-14.png

Zegar pogodowy

Dostosowuje czas pracy do szybkości wzrostu trawy, dzięki czemu Husqvarna Automower® maksymalnie wydłuży czas koszenia w okresie intensywnego jej wzrostu. W okresie suszy i upałów oraz jesienią kosiarka będzie pracować krócej, ograniczając eksploatację trawnika i zużycie samej maszyny.

Obsługuje nierówne tereny

Duże koła z głębokim bieżnikiem zapewniają doskonałą przyczepność nawet na śliskich powierzchniach. Kosiarka radzi sobie na zboczach o nachyleniu do 40%.

Spiralne koszenie

Automatyczna funkcja koszenia w celu wyrównania różnic wysokości trawy. Czujniki tarczy osłaniającej wykrywają, czy kosiarka wchodzi w obszar o wyższej trawie i przełącza technologię cięcia na systematyczny spiralny wzór.

Wymienna obudowa

Spersonalizuj swoją kosiarkę zminiając kolor obudowy. Dostepne w kolorze białymi pomarańczowym.

Niezawodność

Zautomatyzowane koszenie to przede wszystkim niezawodność. Przez 20 lat Husqvarna rozwijała koncepcję takiej kosiarki aby osiągnąć jak najwyższy stopnień niezawodności, jakości i efektów koszenia przy minimalnym wysiłku.

Unikalny system koszenia

Husqvarna Automower® za każdym razem tnie tylko niewelkie źdźbła trawy. Eliminuje to potrzebę zgrabiania pozostałości trawy z trawnika. Mniejsze ścinki oznaczają lepsze nawożenie i soczyście zielony trawnik. Wyposażona w ostre jak brzytwa ostrza montowane na solidnej obracającej się tarczy. Zapewnia to sprawne działanie i bardzo niskie zużycie energii.

Automatyczne ładowanie

Kiedy kosiarka Automower® potrzebuje więcej mocy, samodzielnie odnajduje drogę do stacji ładującej.

Czujniki unoszenia i wywrócenia

W razie uniesienia kosiarki Automower® bądź jej wywrócenia, noże zatrzymują się automatycznie. Ponadto noże obracają się zdala od zewnętrznej krawędzi maszyny. Jeżeli Automower® napotka przeszkodę, zatrzyma się i zmieni kierunek ruchu, nie powodując żadnych uszkodzeń.

Automatyczna obsługa przejść

Husqvarna Automower® automatycznie wykrywa wąskie przejścia, radząc sobie z przejazdem nawet przez najmniejsze z nich. Aby zapobiec powstawaniu nieestetycznych śladów, kosiarka za każdym razem zmieni sposób przejazdu.

3 punkty rozpoczynania koszenia

Równomierny efekt koszenia na całym trawniku dzięki możliwości rozpoczęcia koszenia w trzech różnych miejscach wzdłuż opatentowanego przewodu ograniczającego, poza stacją ładującą. Im większa powierzchnia trawnika, tym bardziej przydatne róznie punkty rozpoczynania koszenia.
Dzięki nawigacji GPS (wybrane modele), punkty rozpoczynania koszenia są ustawiane automatyczne i ręczne ustawienia nie są potrzebne.

Funkcja cięcia w miejscu (Spot cutting)

Specjalny tryb szybkiego koszenia ograniczonej przestrzeni dłuższej trawy. Jest to szczególnie użyteczne w obszarach znajdujących się np. pod meblami ogrodowymi gdy te zostają usunięte. Ustaw kosiarkę w wybranym obszarze i wybierz tryb cięcia miejscu (Spot cutting). Kosiarka będzie po cisnej spirali, a po zakończeniu cięcia w miejscu powróci do trybu atomatycznego.

Prosta regulacja wysokości koszenia

Wysokość koszenia można bez trudu ustawić, obracając duże pokrętło.

Doskonały efekt koszenia

Dzięki nieregularnemu sposobowi koszenia trawnik jest idealnie przycięty i wygląda jak dywan. Niewelkie, ostre jak brzytwa ostrza umożliwiają kosiarce precyzyjne cięcie, dzięki czemu trawa jest bardziej bujna i zielona niż przy koszeniu konwencjonalnymi nożami.

Brak emisji spalin

Dzięki napędowi elektrycznemu, kosiarka Automower® nie wytwarza szkodliwych spalin.

Niewielkie zużycie energii

Wydajne gospodarowanie energią oznacza niewielkie jej zużycie, umożliwiając kosiarce Automower® pracę za niewielki ułamek kosztów użytkowania kosiarek konwencjonalnych.

Pogodoodporny

Kosiarka Automower® może pozostawać w ogrodzie przez całą dobę, gdyż została zaprojektowana tak, aby funkcjonować prawidłowo bez względu na warunki pogodowe. Jej konstrukcja sprawdza się nawet w trudnym klimacie Skandynawii.

Odnajdywanie stacji ładowania

Przewód doprowadzający ułatwia kosiarce odnajdywanie drogi do stacji ładującej, co skraca czas szukania stacji, zwłaszcza na trawnikach o złożonym kształcie.

Elastyczne umieszczenie stacji ładującej

Umożliwia elastyczne umieszczenie stacji ładującej w ogrodzie, co upraszcza instalację i zapewnia niezawodne dokowanie za każdym razem.

Profilowanie

Ułatwia pracę gdy jedna kosiarka kosi w wielu miejscach. Dzięki różnym nazwom każdego profilu i instalacji można łatwo przełączać się między różnymi konfiguracjami.

Średniej wielkości wyświetlacz graficzny menu

Wysokiej rozdzielczości, średniej wielkości wyświetlacz z graficzną strukturą menu. Łatwy w użyciu dzięki intuicyjnym ustawieniom.

Niski poziom hałasu

Dzięki wyjątkowemu systemowi koszenia, kosiarki te są bardzo ciche i dyskretne, ponadto pracują tylko wtedy, gdy życzy sobie tego ich właściciel.

Ochrona przed kradzieżą przez alarm / kod PIN

Ochrona przed kradzieżą na wysokim poziomie. Jeśli kosiarka zostaqnie wyniesiona poza teren pracy, uruchomi się alarm o wysokim poziomie hałasu, który może zostać dezaktywowany tylko za pomocą unikalnego kodu PIN kosiarki.

Zegar

To, czy Automower® ma pracować non-stop 7 dni w tygodniu, zależy wyłącznie od Ciebie.

Specyfikacja techniczna

Wydajność

Wydajność robocza - 600 m² ±20%

System ładowania - Automatyczny

Maksymalne nachylenie w obszarze roboczym - 22 °

Urządzenie tnące

System koszenia - 3 pivoting razor blades

Szerokość koszenia - 22 cm

Wysokość koszenia, min.-maks. - 20-50 mm

Wymiary

Wymiary produktu, dł. x szer. x wys. - 57x43x25 cm

Wyposażenie

Klawiatura - Keypad and display/App

Wyświetlacz - MonoChrome Graphical Display 2,8”

Zegar - Yes

Alarm - Tak

Kod PIN - Tak

Blokada instalacji - Tak

Blokada ustawień - Tak

GPS Theft tracking - Nie

Czujnik podnoszenia - Tak

Czujnik przechylenia - Tak

Czujnik ultradźwiękowy - Nie

Rodzaj uchwytu - Wbudowany

Bieżniki kół - Średnie

Dodatkowe noże - 3 szt

Przewód ograniczający - 0 m

Szpilki - 0 szt

Poziom hałasu

Poziom hałasu - 59 dB(A)

967974011

Opis

Producent
HUSQVARNA
Waga opakowania [kg]
16,5
Indeks katalogowy
967974011
Szerokość opakowania [cm]
58
Wysokość opakowania [cm]
80
Głębokość opakowania [cm]
35
Zdalne wykrywanie przeszkód
Nie
Koszenie po spirali
Tak
Poziom hałasu zmierzony/gwarantowany
58/59 dB
Elektryczna regulacja wysokości koszenia
Nie
Szerokość koszenia
22 cm
Blokada PIN
Tak
Czujnik podnoszenia i przechyłu
Tak
Liczba przewodów doprowadzających
1
Nawigacja GPS
Nie
Śledzenie GPS w przypadku kradzieży
Nie
Bluetooth
Tak
Wydajność robocza
600 m2 (+/- 20% )
Czujnik ultradźwiękowy
Nie
Maks. nachylenie w obszarze roboczym
40 %
Wyszukiwanie bazy
trzy sposoby
Kompatybilność z Alexa/Google Home
Nie
Koszenie punktowe
Tak
Wysokość koszenia
20-60 mm
Automatyczna obsługa przejść
Tak
Czujnik wzrostu trawy
Tak

Może ci się spodobać

12 innych produktów w tej samej kategorii:

Dodano do porównania